Naše studio

Veda Yoga je komorní útulné studio, které najdete uprostřed městské části Brno-Bystrc Kamechy. 

Naším přáním je, abyste mohli nechat všechny své starosti a napětí za dveřmi a vstoupili do prostoru, kde se můžete soustředit pouze sami na sebe. Snažíme se, aby pro vás byla Veda Yoga místem odpočinku a inspirace.
Všechny naše lekce mají menší kapacitu, což vám poskytuje více pohodlí, prostoru a plnou pozornost lektora.

Chceme vytvořit místo, které bude sloužit nejen vaší jógové praxi, ale také sdílení a tvoření. Kromě pravidelných lekcí si můžete zajít na některý z workshopů, posedět po lekci s přáteli nebo se začíst do jedné z našich knih s jógovou tématikou.

Proč Veda Yoga?

Védy jsou rozsáhlým souborem posvátných textů, které tvoří základní zdroj jógové nauky. Tyto texty přijali starověcí indičtí mudrci během meditace jako božské zjevení. 

Slovo véda je odvozené ze sanskrtského kořenu vid a znamená vědění, poznání pravdy. Poznání ve smyslu vnímání věčného a nekonečného vědomí zvaného Brahman. Brahman je přítomen jako Átman (nebo-li vnitřní Já) ve všech bytostech.

Jóga je praxí védských znalostí, cestou integrace a sjednocení s naším nejvyšším Já. Když pochopíme, že naši pravou podstatu tvoří čisté vědomí přesahující všechna omezení času a prostoru, nalezneme jednotu a harmonii. 

Náš příběh

Veda Yoga studio bylo založeno na základě mého dlouhodobého snu a vize. Chtěla jsem vytvořit místo, kde budou lidé nejen cvičit jógu, ale také se setkávat, sdílet informace, čerpat pozitivní energii a jen tak být. 

Žila jsem několik let v Anglii, kde jsem pracovala jako manažerka mezinárodního obchodu pro nadnárodní korporátni firmu. Uvnitř jsem cítila, že tohle není moje cesta a chtěla by dělat něco jiného. Jóga mě už odmalička doprovázela celý život,  a vždy mě pomáhala v těžších životních situacích. 

Kvůli náhlému zdravotnímu problému, stresu a celkovému vyčerpání jsem se rozhodla, že odjedu na měsíc do Ayurveda centra na Srí Lance. Toto místo byl naprostý ráj na zemi uprostřed džungle. Každý den jsem cvičila jógu, meditovala, jedla zdravě a podstoupila ayurvéda léčbu. To vše mě pomohlo se zklidnit, a vyřešit své zdravotní problémy.  Uvědomila jsem si, že zdravotní problémy, které jsem předtím prodělala byly znamením, že něco není v pořádku,  a aby se mě nevrátily musím něco ve svém životě změnit. 

Po návratu ze Srí Lanky jsem se odstěhovala zpátky do České Republiky. Ve správný čas mě přišel do cesty komerční prostor v Bystrci. Rekonstrukce trvala dva roky. V těchto dvou letech se v mém životě odehrálo několik změn. Zemřel mě tatínek, který mě celý život podporoval ve všem co jsem dělala. Krátce poté jsem otěhotněla a narodilo se mě miminko. Život a všechno kolem nás podléhá neustálé změně. Jóga a meditace nás učí tuto změnu přijmout. Také mě jóga a meditace pomohla v této životní situaci se posunout dál, začít pracovat na sobě,  a začít dělat něco co dává v mém životě smysl. A je to právě Veda Yoga Studio. 

Můžete se se mnou setkat ne recepci studia, vedu lekce Dětské a Ranní Jemné Jógy

Moc se na Vás těším v našem krásném studiu

Namasté

Martina

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací